Obezite

Korona Günlerinde Obeziteye Dikkat!

0
Korona Günlerinde Obeziteye Dikkat!

Uzmanlar, Korona virüsü nedeniyle evde kaldığımız şu günlerde, hareket kısıtlılığının da dikkate alınarak, dengeli beslenmenin önemini ve obeziteye dikkat çektiler

Diyetisyen Hande Nur Uzun, Korona günlerinde kişilerin doğru ve dengeli beslenmelerine daha çok dikkat etmesi gerektiğini söyledi. Halk arasında şişmanlık, diğer bir deyişle obezitenin tüm dünyanın ortak sağlık probleri’nin başında geldiğini belirten

Diyetisyen hande Nur Uzun, “Dünyada obezite problemi gün geçtikçe hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor. Temeli fazla yeme ve hareketsizlikten kaynaklanan bu sağlık sorununa karşı evde kalmamız gereken bu günlerde daha dikkatli olmalıyız. Pek çok insanımız evde kaldığı için sıkılabilir. Boş vaktini değerlendirmek veya evde bir şeylerle uğraşmak adına yemek ve tatlıların yapıldığı bu günlerde beslenmemize çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Evde kaldığımız zamanlar daha az hareket ettiğimizi de göz önünde bulundurursak ‘Evde kal’ günlerinde vücut direncini ve bağışıklık sistemini güçlü tutacak gıdalarla aşırıya kaçmadan beslenmeliyiz. İmkanlar ölçüsünde daha fazla hareket edip egzersiz yapmayı ihmal etmemeliyiz” diyerek içinde bulunduğumuz bu dönemde obeziteye karşı daha dikkatli olunmasını istedi.

Sosyal yaşantınızı telefonla devam edebilirsiniz

Yalnızlık duygusu ve sosyal yaşantıdan uzak kalmak hayatın can sıkıntısı ve stresle birlikte aşırı yemeye ve dolayısıyla obeziteye neden olabildiğini belirten Diyetisyeni Hande Nur Uzun, özellikle bu dönemde kişilerin sosyal hayatını telefonla sürdürmesini tavsiye etti.

Fransa Bilim Kurulu Başkanı:Obezite Koronavirüste Büyük Bir Risk Faktörü

Previous article

Gaziantep’te İlk Özel Obezite Merkezi Açıldı

Next article

You may also like

More in Obezite