BeslenmeObezite

Beldeki Yağları Eriten Öneriler

0
yaglar

Özellikle karın ve bel bölgesinde bulunan yağlar, kalp hastalıkları ve felç gibi sağlık problemleri ile bağlantılı olduğu için daha tehlikelidir.

Eğer sizlerinde bel bölgesinde birikmiş yağlarınız varsa bu besinleri kullanarak bel bölgesinde oluşan yağlanmanın önüne geçebilirsiniz. Böylece sağlığınızı korumuş olursunuz.

-Acı Biber

Bel bölgesinde oluşan yağlanmanın önüne geçmek için her gün 1-2 adet acı biber tüketilmesi önerilmektedir. Vücudun temizlenmesinin yanı sıra yağların erimesine de yardımcı olacaktır.

587cb8a74967830c4c99b170.jpg

-Limon Suyu

Yarım bardak ılık suyun içine biraz limon suyu sıkarak içmek hem sindirim sisteminin daha düzenli çalışmasını sağlar hem de bel bölgesinde oluşan yağların erimesine katkı sağlar.

-Sarımsak

Sarımsağın içerisinde bulunan antioksidanlar bel bölgesindeki yağlanma ile mücadele eder. Ayrıca sarımsak bağışıklık sistemininde güçlendirilmesi açısından son derece önemlidir.

sarimsak-16-9-1569920800.jpg

-Tarçın

Düşük kalori içermesi bakımından oldukça önemli bir besin maddesi olan tarçın, bel bölgesindeki yağlanmaya karşı tüketilebilir.

-Zencefil Çayı

Zenfil çayının en öneli özelliği vücut ısısını yükselterek yağ yakımını hızlandırmasıdır. Uzmanlar günde 1 bardak zencefil çayının bel bölgesindeki yağları eritmede yeterli olacağını ifade ediyor.

kkhz7quu.jpg

Bu yiyeceklerin yanında sağlıklı ve düzenli beslenmekte bel bölgesindeki yağları eritmenin en iyi yollarından bir tanesidir. Ayrıca mümkün olduğu kadar egzersiz yapılmalı, aşırı yağlı ve şekerli yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Eğer bel bölgesindeki yağlar obeziteye kadar ulaşıyorsa, uzmanla görüşülmeli ve uygun bir diyet takvimi hazırlanarak bölgedeki yağlar eritilmelidir.


Sürekli Açlık ile Baş Etme Yöntemleri

Previous article

Kilo Verdiren Besinler!

Next article

You may also like

More in Beslenme