BeslenmeObeziteSağlıklı Yaşam

Bolca Tüketseniz De Kilo Aldırmayan 5 Yiyecek

0
saglikli besin

Kimi zaman iştahınız kapanmak bilmez. Ancak, formda kalmak için dengeli beslenmeniz gerekir. İşte bu anlarda bol lifli, düşük kalorili, kilo alma riski olmadan gönül rahatlığıyla bolca tüketebileceğiniz yiyecekler imdadınıza yetişebilir.

Her besin grubunu olabildiğince dengeli ve ölçülü tüketmenin formumuz açısından önemini bir kez daha hatırlatarak bu türden yiyeceklere göz atalım.

1. Patlamış Mısır

Eğer mısırınızı tereyağı ya da şeker kullanmadan, belki yalnızca bir miktar tuzla patlatırsanız, gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Bu şekilde, yaklaşık bir kupa büyüklüğündeki porsiyon, 31 kalori olacaktır.

patlamis_misir

2. Kereviz

Kereviz kökü %95 oranında su içerdiğinden, fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.

kereviz

3. Patlıcan

Yağsız biçimde fırınlanmış ya da ızgaralanmış bir porsiyon patlıcan, yaklaşık olarak 24 kalori ihtiva eder. Bu sebeple gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

patlıcan

4. Salatalık

Vücudun şişkinlikle olan mücadelesinin en önemli savaşçılarından olan bu sebze, kilo verme sürecindekilerin en önemli yardımcılarındandır.

salatalık

5. Lahana, brokoli, karnahabar

Bu sebze grubu, kilo verme ve formunuzu koruma aşamasında en yakın dostunuz olabilir. Hazırlarken yağ kullanmadığınız takdirde, haftada birkaç kez gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

lahana_brokoli_karnabahar

Covid-19 Çocuk ve Gençleri Obezite İle Vuruyor!

Previous article

Obezite tedavisinde kullanılabilecek, öncekilerden farklı şekilde‘yağ yakan’ bir molekül bulundu

Next article

You may also like

More in Beslenme