BeslenmeObezite

Günün Uzun Saatleri Açlık Hissi Yaşayanlara Sağlıklı Ve Tok Tutan Lezzetler

0
DEGİŞEN BESLENME DuZENİNDE

Değişen Beslenme Düzeninde. Dengede Kal.

Alkali ve sağlıklı medikal beslenme paketleri ile juice setleri tasarlayan Mealkaline; beslenme uzmanları kontrolünde hazırlanan yemek paketleri ile günün uzun saatleri yemek yemeye fırsat bulamayanlara büyük kolaylık sunuyor. 

Alanında yetkin doktorlar, Nutrigenetik beslenme uzmanları, gıda mühendisleri, diyetisyenler ve ödüllü şeflerden oluşan ekibi ile Mealkaline,  Ramazan ayında değişen beslenme düzeni ve azalan öğün sayısı karşısında, vücudun besin ve sıvı gereksinimini dengeleyen medikal beslenme paketleri sunuyor.

Vücudun uzun saatler aç ve susuz kaldığı dönemlerde, beslenme şekli 2 ana öğüne düşerken Mealkaline’nın hazırladığı lezzetlerle, gün içinde alınması gereken miktar ve içerik dengeli bir şekilde planlanıyor.

Sebze ve baklagillerin ön plana çıktığı, şekersiz olarak hazırlanan tatlıların meyvelerle dengelendiği kişiye özel menülerle, açlık hissi minimuma inerken, bağışıklık da desteleniyor. Paketlerine, Ramazan ayına özgü yüksek kalorili ürünlerin sağlıklı ve düşük kalorili alternatiflerini ekleyen Mealkaline’da; güllaçtan pideye, hurmadan, zeytine kadar pek çok geleneksel lezzet bulunuyor.

Mealkaline Beslenme ve Diyet Uzmanı Ezgi Çelik; “Sahur öğünü, bütün günün besin ve enerji ihtiyacını karşılayacağı için çok önemli” diyor

Ramazan ayında yeterli ve dengeli beslenmek için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi veren Mealkaline Beslenme ve Diyet Uzmanı Ezgi Çelik, “Sahur öğünü, bütün günün besin ve enerji ihtiyacını karşılayacağı için çok önemli. Sahurda yağlı, tuzlu ve ağır yemekler yerine kaliteli bitkisel proteinler, yulaf gibi kompleks karbonhidratların tüketilmesi gerektiğine dikkat çekti. Yemeklerle beraber kuru veya taze meyve, ceviz, badem gibi kuruyemişlerin tüketilmesi enerji ve mineral açısından destekleyici olabiliyor” dedi. Sağlıklı ve dengeli bir iftar menüsünün önemini belirten Çelik, “iftar yemeğine hurma veya çorba gibi hafif bir yemekle başlayıp, ana yemeklerinizde sebze ve baklagillerden en az birine yer vermeniz tokluğunuzu ve vücut savunmanızı arttıracaktır. Salatalarınızı çeşitli ve renkli sebzeler ile hazırlarsanız antioksidanlar sayesinde bağışıklığınız desteklenir” dedi. Yemeklerin yavaş ve iyi çiğnenerek tüketilmesinin iştah yönetimine yardımcı olacağını belirten Çelik,” iftar sonrası meyve ağırlıklı tatlıların tercih edilmesinin meyve tüketimini destekleyeceğini, basit egzersizlerin ise sağlık problemlerini önlenmede faydalı olacağını” söyledi.

7/24 profesyonel diyetisyen desteği sağlayan ve yapılan ilk analizlerin ardından kişiye en uygun paketleri öneren Mealkaline, ödüllü şefler tarafından hazırlanan lezzetleri adrese ulaştırıyor. 

Sağlıklı Atıştırmalık Alırken Dikkat!

Previous article

Kiraz Sapı İle Sağlıklı Zayıflama Ve Kilo Verme

Next article

You may also like

More in Beslenme