BeslenmeObezite

Karaman’da Obezite İle Mücadele Eden Gençlere Bisiklet Verildi

0
bisiklet-etkinligi

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında imzalanan ‘Obezite ile Mücadele Protokolü’ çerçevesinde Karaman’da programa katılan ve başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi.

Karaman İl Sağlık Müdürlüğü Toplum Sağlığı Merkezi’nde gerçekleşen programda konuşan Toplum Sağlığı Merkezi başkanı Dr. Enes Çakmakkaya, obezite ve obezitenin sebep olduğu rahatsızlıklarla mücadele kapsamında sağlıklı nesiller yetişmesi için çalıştıklarını anlatarak, şunları kaydetti;

Bu hastalıkların neden olduğu acılar ile maliyetler hepsi üst üste bindiğinde insanlara hayat bazen zehir olabiliyor. Hasta olmamak ve bu durumdan etkilenmemek anlamında sağlıklı nesiller yetiştirebilmek, daha çocukluk yaşlarında bu yavrularımızın yaşam kültürlerini ve kalitelerini korumak amacıyla her türlü programı hayata geçirmeye devam ediyoruz.

İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte yapmış olduğumuz ortak çalışmamızla obezite ile mücadelede başarılı olan gençlerimizin mücadelelerine devam etmeleri için onlara bisiklet hediye ediyoruz. Bu anlamlı organizasyonda bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Karaman Valimiz Mehmet Alpaslan Işık’a ve  birlikte çalıştığımız İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Çalışkan’a, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Ali Osman Bebek’e ve İl Sağlık Müdürümüz Dr. Adnan Kurşun’a teşekkür ederim. Bu programın mimarı olan ve desteklerini esirgemeyen Milletvekillerimiz Dr. Recep Şeker ve Av. Selman Oğuzhan Eser’e de ayrıca teşekkürlerimi iletmek isterim” dedi.

Programın devamında ise uygulamada başarılı olan öğrencilere il Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnanç İkbal Çolakoğlu ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Uzm. Dr. Enes Çakmakkaya tarafından hediye edilen bisikletler verildi.

Açık Alana Çıkmayan Çocuk Obez Oluyor

Previous article

3 Ay İçinde Öleceğini Öğrenen Obez Adamın İnanılmaz Değişimi ve Hayat Hikayesi

Next article

You may also like

More in Beslenme