BeslenmeObezite

Obezite Artık Son Bulmalı

0
obezite-artik-son-bulmali

Obeziteye bağlı yağlanmadan dolayı karın bölgesi yukarıya ve aşağıya doğru genişler ve kötü görüntü oluşur

Yukarıya doğru gerçekleşen genişleme akciğer bölgesinin alanını kısıtladığından ve daha az  nefes almaya, yürümekte bile zorlanmaya neden olur. Kandaki oksijen miktarını etkileyen bu durum boyundaki yağlanmayla eğer birleşirse nefes alma verme durumunuzu olumsuz yönde etkilemeye başlar ve kalp atışlarınızı da zorlar. Bunun sonucunda kandaki karbondioksit düzeyi artarken, beyindeki nefes alıp verme sistemi baskılanmaya başlar ve uyku apnesi sendromu görülmeye başlanır. Özellikle geceleri farkında olmadan uykuda başlanan uyku apnesinde bir süre sonra harici destek alınmadan sağlıklı solunum yapılamaz.

Sağlıklı Zayıflamak İçin Tüyolar

Canınız sıkıldığında bir şey yemek istediğinizde ilk olarak bir bardak su içmelisiniz, bu suyun içerisine taze nane, çubuk tarçın ve limon ekleyebilirsiniz. Bu sizin için iyi bir başlangıç olacak, yeme isteğinizi baskılayacaktır. Aşırı yağlı, düzensiz ve şekerli beslenme dönemi yaşadıysanız karaciğerinizi arındırmak için kereviz saplarını katı meyve sıkacağından sıkarak içebilirsiniz. Bir başka konu ise selülitler, kadınların en rahatsız olduğu durumlardan biridir. Selülitlerinizden kurtulmak için ve vücudunuzu sıkılaştırmak sıkıştırmak içim yapabileceğiniz basit bir tarifimiz var; 10 eriği dilimleyin, içerisine çöpleriyle 10 kiraz, 1 muz, 1 elma, 1 çubuk tarçın ve dilimlenmiş zencefil ekleyip, tüm malzemeleri 1 litre suda kaynatıp bir gece beklettikten sonra ertesi gün rahatlıkla içebilirsniz. 

Yaza Fit Girmenin Yolları

OBEZİTE ARTIK SON BULMALI

İlk önce metabolizmanın düzenli çalışması için, düzenli bir uykudan vazgeçilmemeli. Uykusuz kaldığınızda gün boyu hep halsizlik olur vücudumuzda.  Metabolizmanın yavaşlamasında ve yağ depolamasında etkili olan leptin hormonu uykusuz kalındığında artış gözükür. Her sabah mutlaka kahvaltı yapılarak başlanmalı, sabahları metabolizmanız çok hızlı çalışır. Besin alımlarında protein, özellikle de et, tavuk yumurta ve yoğurt tüketmeliyiz. Porsiyonların küçültülmesi, gün içerisinde az az yenmesi fazla kilolardan kurtulmak için önemli bir kural. Gerçek dışı şok diyetlere kanmamalı, bunların etkisi çabuk geçeceği için çok yönlü beslenmeden vazgeçilmemeli. En önemli uyarı, fiziksel aktiviteler, yani spor yapmalıyız. Asla ihmal edilmemeli, dışarı çıkılmıyorsa bile ev içinde bile yapabileceğiniz spor hareketleri vardır ve bunları düzenli olarak yapmalıyız.

Batı Tarzı Diyet, Bağışıklık Sistemini Zayıflatıyor

Previous article

Fırında Patates Köfte Yemeği

Next article

You may also like

More in Beslenme