ObeziteSağlıklı YaşamTedaviler

Op. Dr. Volkan Kınaş ile Hem Obezite Hem Diyabetten Kurtuldu

0
op_dr_volkan_kinas_ile_hem_obezite_hem_diyabetten_kurtuldu

Samsun’un başarılı cerrahlarından Op. Dr. Volkan Kınaş’a başvuran Nazlıcan Buyruk 11 yıllık diyabet hastalığı ve obeziteden metabolik cerrahi ile kurtuldu

Yurt içi ve yurt dışından birçok hastayı tedavi eden Op. Dr. Volkan Kınaş başarılı işlere imza atmaya devam ediyor. Ankara’da yaşamakta olan Nazlı hanım obezite ve diyabet hastalığı nedeniyle Kınaş‘a başvurdu. Obezite cerrahisi ve diyabete yönelik düzenlenen metabolik cerrahi ile Nazlı hanım insülin ilaçlarını çöpe atarken fazla kilolarından da kurtuldu. 

YAŞAM KALİTESİNİ DÜŞÜREN BİR HASTALIK

Süreci değerlendiren Nazlıcan Buyruk şu ifadelere yer verdi: “Yaklaşık 11 senedir şeker hastasıydım. Şekerim genelde 300 civarında oluyordu. Yaşam kalitesinin tamamen düşüren bir hastalık maalesef. Yiyeceklerden, hareketlerden kısıtlanıyorsunuz ve bunların geri dönüşü olmayacağını düşünüyorsunuz. Bir tanıdığım vasıtasıyla Op. Dr. Volkan Kınaş’a başvurduk. Ameliyatımızı olduk. Yaklaşık 3 hafta sonra şekerim 95’e düştü.  İNSÜLİNDEN KURTULDUM Eskiden de çok yoğun diyet yapıyordum ama yine de şekerim 200 altına inmiyordu. Yine diyet halindeyim ancak hareketlerim düzeldi daha rahat yürüyüp-koşabiliyorum ve şekerim 95 civarında çıkıyor. İnsülin kullanmamak en güzel şey, insan kendini gerçekten çok iyi hissediyor.

1 AYDIR İLAÇ KULLANMIYOR

Hastanın durumu hakkında bilgilendirmede bulunan Op. Dr. Volkan Kınaş ise şu sözcüklere yer verdi: “Nazlıcan Hanım 11 yıldır şeker hastasıydı. Bir ay önce kendisine obezite cerrahisi ile birlikte şeker hastalığını yok edecek bir operasyon uyguladık. 1 aydır ilaç kullanmıyor. Kan şekeri ortalaması epey gerilere geldi. Biz onun bu yaşta diyabetten kurtulmasından dolayı çok mutlu oldu. Diyabetsiz yaşam özgür yaşam. Kendisine mutlu, huzurlu, sağlıklı bir ömür diliyoruz.

Obeziteye Karşı Muhteşem Üçlü

Previous article

Kahveye Eklemeden Önce Bir Daha Düşünün

Next article

You may also like

More in Obezite