BeslenmeObezite

Teknoloji Artık Kilo Verdiriyor !

0
teknoloji-artik-kilo-verdiriyor-ozel-haber

Kilo almada büyük rolü olduğu düşünülen teknoloji, son zamanlarda çoğalan dijital sağlık araçlarıyla kilo verdirmeye başladı.

Teknoloji-kilo ilişkisinin tersine döndüğünü savunan Obezite Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Samet Cin “Bir çok kişi artık gündelik sağlık takiplerini dijital araçlarla yapıyor ve teknolojiyi yararına kullanıyor” dedi.  

OBEZ BİREYLERİ MOTİVE EDİYOR

Çağımızın hastalığı obezite ve aşırı kilo sebepleri arasında gösterilen teknoloji artık kilo vermeye yardımcı oluyor. Yıllarca teknolojinin gelişmesi sebebiyle hareketin azaldığı savunulurken, günümüzde bu durumun değişmeye başladığını ve ilerleyen teknolojide dijital sağlık araçlarının kilo kaybına katkı sağladığını söyleyen Dr. Cin, “Dijital sağlık araçları ile kilo kontrolünün, obeziteyi azaltmada faydalı olduğu tespit edildi. Yapılan araştırmalarda; diyet ve egzersizin dijital sağlık araçları kullanılarak izlenmesinin, kilo vermeye çalışan obezite hastalarına bir motivasyon olabileceği saptandı” ifadelerine yer verdi. 

TEKNOLOJİYİ DOĞRU KULLANIN

Teknolojinin doğru kullanıldığında sağlıklı yaşama katkı sağlayacağını dile getiren Dr. Cin “Adımları sayabilen, egzersizleri gözlemleyen, boy ile kiloyu ve hatta kalp atış ritmini gösteren dijital sağlık araçları sayesinde kilo verme yolculuğunu birebir takip edip, hızlı geri bildirim almak kişiyi motive edecek ve daha fazlasını yapmak için teşvik edecektir. Aynı zamanda kendi kendini izleme, öğünler ve egzersizler için kendine hesap verme bilinci kilo vermeye yardımcı olacaktır. Teknolojiyi bu şekilde doğru kullanarak bizde yarattığı olumsuzlukları geride bırakıp bize yardımcı olmasına izin vermeliyiz” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Tüp Mide Ameliyatı İle Biri 65, Diğeri 32 Kilo Verdi

Previous article

Diyabet ve Obezite İlişkisi: Kilo Diyabete Neden Olur Mu?

Next article

You may also like

More in Beslenme