Sağlıklı Tarifler

Bu Suyu Yaz Boyunca Yanınızdan Ayırmayın! İşte Tarifi…

0
Bu Suyu Yaz Boyunca Yanınızdan Ayırmayın! İşte Tarifi...

Vücudunuzdaki her 20 kilo için 1 litre su içmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Hele de yaz aylarında…

Ancak fazla su içmek bazen mide bulandırabilir. İşte Dr. Buyrukçu’dan hem içimi kolay hem de vücudunuzu temizleyecek harika bir detoks suyu tarifi

Fitoterapi Uzmanı Dr. Buğra Buyrukçu, yazın kavurucu sıcaklarının hüküm sürdüğü şu günlerde, vücudun en çok ihtiyaç duyduğu besine; su tüketimine dikkat çekti.

Yemek yeme gibi su içmenin de asla ihmal edilmemesi gerektiğini söyleyen ve “Su tüketmek için susamayı beklemeyin” diyen Dr. Buyrukçu “Su, vücudun ihtiyaç duyduğu sodyum, potasyom, fosfat, magnezyum ve kalsiyum gibi birçok önemli minarelleri içeriyor.

Hücrelerimize oksijen ve besin taşıyan, sindirim sisteminin çalışmasına, vücuttaki zararlı maddelerin dışarıya atılmasına yardımcı olan su, bağışıklığın güçlenmesinde, hastalıkların önlenmesinde önemli rol oynuyor” dedi.

Her 20 kilo için içtiğiniz suyu 1 litre artırın

‘Her 20 kilo için içtiğiniz suyu 1 litre artırın’ 

Dr. Buğra Buyrukçu, en az oksijen kadar hayati olan suyun tüketim miktarının ise kiloya göre ayarlanması gerektiğini açıkladı.

Özellikle havaların ısındığı dönemlerde su tüketiminin ihmale gelemeyeceğine dikkat çeken Dr. Buyrukçu, “Sıcak hava ve egzersiz nedeniyle kaybedilen sıvı yerine konulmazsa baş ağrısı ve kabızlıkla ortaya çıkan, uzun vadede ise daha önemli hastalıklara kadar uzayan bir süreç başlayabilir.”

O nedenle her kişinin günde, vücudundaki her 20 kilo için 1 litre su içmesi gerekiyor.

Örneğin 60 kilo birinin 3 litre su tüketmesi, hele hele sıcak havalarda bundan vaçgeçmemesi çok mühim.

”Detoks etkisi yaratan bitkilerle birlikte içilmesi ise tam bir şifa kaynağı” diye konuştu

Obeziteye Giden Yol

Previous article

Hızlı Yemek Yeme Problemi

Next article

You may also like