TedavilerSağlıklı Yaşam

Evlenebilmek İçin Midesini Küçülttürdü

0

Ankara’da yaşayan ve 148 kilo olan 37 yaşındaki Keriman Gürses, 65 kiloluk nişanlısıyla evlenebilmek için mide küçültme ameliyatı yaptırdı

Ankara‘da yaşayan ve 148 kilo olan Bahriye Keriman Gürses, 65 kiloluk nişanlısıyla evlenebilmek için Bolu‘da ameliyatla midesini küçülttürdü. Gürses (37),yaptığı açıklamada, çok uzun süredir fazla kilolarından rahatsız olduğunu, diyetle zayıflayamadığını söyledi. Fazla kiloları nedeniyle sürekli sağlık sorunları yaşadığını dile getiren Bahriye Keriman Gürses, zayıflayarak 65 kilo olan nişanlısı Ali Arkaç ile evlenebilmeyi istediğini belirtti.

Uzun süredir birlikte oldukları nişanlısının, mide küçültme ameliyatında kendisine destek verdiğini ve yanından bir an ayrılmadığını anlatan Bahriye Keriman Gürses, “Uzun dönemdir birlikteyiz ve o zayıf. Hedefim onunla aynı kiloya ulaşınca evlenmek. O kiloya inmeyi amaçlıyorum. Onu 65 kiloda yakalayabilirim diye düşünüyorum” dedi.

Düğününde, nişanlısının yanına yakışmak istediğini kaydeden Bahriye Keriman Gürses, nişanlısının zayıflaması için kendisini asla zorlamadığını, bunu kendi isteğiyle yaptığını ifade etti. Özel bir hastanede ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Fatih Kar ise Gürses‘in kendilerine başvurduğunda 148 kilo olduğunu bildirdi.

Gürses‘e ameliyat önerdiklerini dile getiren Genel Cerrahi Uzmanı Fatih Kar , “Ameliyat sonrası erken dönemde hastanede 5-6 kilo verdi. Bundan sonra da hızlı şekilde kilo vermeye başlayacak. İdeal kilosu 60 civarı. Kendisinin 6 ayda 60-70 kilo vereceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

Kaynak: AA

Türkiye Avrupa’da Obezitede birinci Sırada

Previous article

Dr. Ender Saraç, Meclis’te Obeziteyi Anlattı

Next article

You may also like

More in Tedaviler