ObeziteTedaviler

Karın Germe Estetiği

0
karin-germe-ameliyati

Karın germe işlemi gerek estetik gerekse sağlık açısından duruma göre ihtiyaç duyulan önemli bir operasyondur

Peki, Karın germe estetiği nedir, nasıl uygulanır? Karın germe estetiğinin fiyatı ne kadar? Karın germe estetiğinden sonra nelere dikkat edilmelidir? İşte detaylar…

Estetik operasyonlar bazen kişinin ruh sağlığı için de son derece önemlidir. İşi ticarete dökmek için etik anlayışın dışında kişilerin duygularını sömürmek suretiyle tehlikeli sonuçlara sebep olan kişilerle karşılaşmamak adına olabildiğince güvenli yerlerden yana tercih yapmak son derece mühimdir.

Karın Germe Estetiği Nedir?

Karın germe işleminde karın bölgesinde sonradan oluşan fazla deri veya yağ kitlelerinden kurtulmak için operasyon gerçekleştirilir. Fazla deri veya yağ dokuları alınmak suretiyle karın duvarındaki kasların gerdirilmesi ile işlem sonlandırılır. Karın germe estetiği sonrasında belli bir dönem korse kullanılarak operasyonun tam sonuç vermesi sağlanır. Her ameliyatta olduğu gibi beslenmeyi düzenli ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirerek hızlı bir iyileşme sürecine girmek mümkündür. Güvenilir ellere teslim olunması halinde kısa sürede iyi bir sonuç almak mümkündür.

Ne gibi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

Daha çok doğumda alınan fazla kilolardan sonra kalan yağ fazlalıklarını ortadan kaldırmak için yapılır. Bir dönem obezite sorunu yaşayıp sonra fazla kilo veren insanların da sarkma, fazla deri problemleri oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda da karın germe estetiği operasyonu uygulanır.

Ciddi bir problemi olmayan ama derideki sarkma ve çatlaklardan rahatsız olan kişiler için daha minimum düzeyde işlem uygulanır. Kesme ve çıkarma işleminin ardından bir dikim uygulanır bu dikiş sezaryen dikişine benzemektedir. İki yanda leğen kemiklerine doğru yapılan bu dikişleri minimal seviyede tutmaya uğraşılır.

İşlemden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Uzmanlar doğum yapmayı düşünenlerin doğumdan sonra bu işlemi gerçekleştirmesini tavsiye eder. Herhangi bir deformasyon olmadan uzun ömürlü kullanım için bu önemlidir. Elbette hamilelik sırasında karnın fazlaca gerilmesi doğal bir durumdur. Bu durum da karın gerdirmiş bir kadın için problem teşkil etmektedir. Zaten ameliyattan sonra izin geçme süreci yaklaşık bir yıldır. Ancak burada geçmeden kasıt görünümün en aza inmesidir. Nitekim karın germe operasyonlarında ufak da olsa iz kalmaktadır.

İç çamaşırıyla gizlenecek şekilde işlem yapmaya dikkat edilir. Yani yaklaşık bir yıl boyunca bedenin hiçbir şekilde zorlanmaması gerekir. Hamilelik bir yana ameliyatı olanların ağır sporlardan dahi yaklaşık 3 veya 4 ay uzak durmaları önerilir. Karın germe estetiği olanlar hafif sporlardan kaçınma gereksiniminde bulunmaz. Özellikle ilk aylar bu işlem için oldukça önemlidir.

Bazı fazla deriler özellikle uzun süre kilo problemi yaşayarak ardından kilo verenler için etkili sıkıntılara sebep olmaktadır. Bu fazla deriler sporla gitmeyecek durumdaysa ve kişiyi rahatsız ediyorsa sağlıklı olan bunlardan kurtulmaktır ve elbette bunu en güvenli yolla yapmaktır.

Söz konusu fazla deriler kişilerin hareket alanını bile kısıtlayacak bir yük haline gelebilmektedir. Bu gibi durumlarda estetik işlemin yanı sıra kişilerin sağlıklı bir yaşam sürmek adına tercih ettikleri mecburi bir ameliyat seviyesine gelmektedir.

Dünya Sağlık Örgütü’nden Avrupa’ya ‘Şişmanlık Krizi’ Uyarısı

Previous article

Hindistan cevizi yağı zayıflatır mı? Faydaları ve iyi geldiği hastalıklar

Next article

You may also like

More in Obezite