Hayvanlarda ObeziteObezite

Kilo Problemi Olan Kediler İçin En İyi 5 Diyet Kedi Maması

0
Kilo Problemi Olan Kediler İçin En İyi 5 Diyet Kedi Maması

Aşırı kilolu veya obez kediler diyabet , artrit, cilt problemleri, yüksek tansiyon, ortopedik sorunlar, kanser ve diğer hastalıklar da dahil olmak üzere birçok sağlık riskiyle karşı karşıya olsa da , iyi haber diyet ve beslenme , evcil hayvanınızın şeklini ve sağlığını almanıza yardımcı olabilir

Kediniz hiç olmadığı kadar uyuşuk ve mutsuz mu görünüyor? Yediği besinlere bağlı olarak son zamanlarda giderek artan bir kilo problemi olup olmadığını kontrol ettiniz mi? 

Yapılan araştırmalar kedilerde ani kilo artışı durumlarını altta yatan hastalıklar dışında kalitesiz ve yanlış kedi maması tüketimi ile beraberinde kısırlaştırma sonrası kontrolsüz besin tüketimine bağlamaktadır. Aşırı kilolu ve obez kediler genellikle yaşıtlarından daha kısa ömürlüdür aynı zamanda aileleriyle fiziksel olarak daha az etkileşim kurma eğilimindedir ve daha az oyun oynarlar. Çeşitli sebeplere bağlı olarak aşırı kilo alan ve obez kediler için özel olarak üretilmiş en iyi kedi mamalarını araştırdım. İşte kilo problemi olan kediler için en iyi 5 diyet kedi maması


1. La Vital Sterilised Adult Salmon Formula

Kilolu Kediler İçin En İyi Kedi Maması

Birçok kedi kısırlaştırmanın ardından hormonal değişikliklere bağlı olarak aşırı yeme isteğinden dolayı kilo almaktadır. Bu durumun önüne geçmek için La Vital Kısırlaştırılmış Yetişkin Kedi Maması, bir yaş üstü kısır kedilere ideal besin değerlerini saplamak için özel formüle edilmiştir. Bu förmül, dengeli ve besleyici tüketimler kısırlaştırılmış kedilerin ideal kilosunun korunmasına yardımcı olmaktadır. La Vital kiolo hassasiyeti olan kediler için düşük kalorili formülü sayesinde kedilerin ideal vücut kondisyonunu sürdürmesine yardımı olmaktadır. 

2. Royal Canin Light Weight Care Diyet Kedi Maması

Kilolu Kediler İçin En İyi Kedi Maması

Royal Canin Diyet Kedi Maması, aşırı kilo almaya açık kedilerin ideal vücut formunun ve kas kütlesinin korunmasına yardımcı olmaktadır. Sağlıklı bir vücut kondisyonunu korumaya yönelik olarak dengelenmiş olan bu ürün, içerdiği lifli özel bir besin formülü sayesinde kedinizin yeme istediğini azaltmaktadır. Aynı zamanda kas kütlesini korumaya yardımcı olmak için yüksek proteine sahiptir. Tüm bunların yanında kedinizin kilo almasını engellemek için düşük yağ içermektedir. 

3. Hills Light Tavuklu Diyet Yetişkin Kedi Maması

Hills Light Tavuklu Diyet Yetişkin Kedi Maması, küçük dostunuzun ideal kilosunu ve sağlıklı yaşamını koruyabilmek için son derece düşük kalorili besinlerder üretilmektedir. Yağın sağlıklı metabolize edilmesi için L-karnitin ile zenginleştirilmiş içeriğe sahip Hills kedi maması, düşük kalori seviyesiyle kedinizin daha fazla kilo almasını engellemektedir. Yüksek kaliteli protein ve doğal lifler sayesinde iki öğünde tokluk hissi yaratan Hills diyet kedi maması, aynı zamanda sağlıklı deri ve parlak tüyler için yüksek miktarda Omega 6 ve E Vitamini içermektedir.

4. Pro Plan Light Hindili Kedi Maması 

Kilolu Kediler İçin En İyi Kedi Maması

Pro Plan Light Hindili Kedi Maması,  kilo problemi yaşayan kediler için özel olarak üretilmiştir. Özellikle kısırlaştırma sonrasında kedilerde meydana gelen ani kilo artışlarının önüne geçen Purina Pro Plan light kedi maması, kedinizin sevdiği lezzetlerden ödün vermeden tüm besinleri ekstra lifler ve az yağlı gıdalardan almasına yardımcı olmaktadır. Son derece lezzetli bir mama olarak bilinen bu ürün, yüksek kaliteli bileşenleri sayesinde kedinizin ipeksi ve parlak tüylere sahip olmasına da  olanak sağlamaktadır. 

5. Orijen Fit-Trim Tahılsız Kilo Kontrolü İçin Diyet Kedi Maması

Kilolu Kediler İçin En İyi Kedi Maması

Orijen Fit-Trim Tahılsız Kilo Kontrolü İçin Diyet Kedi Maması, kilo almaya meyilli kediler için özel olarak üretilmiştir. Kedinize doğal bir diyet imkanı sunan Orijen, yetişkin kedilerde kilo kaybını arttıran L-karnitin maddesi içermektedir. Öte yandan et ve protein açısından sonra derece zengin olan bu ürün, taze meyve ve sebzelerden üretilmektedir. İlk 10 bileşeni premium hayvan kaynağı olan Orijen Fit-Trim Tahılsız Kilo Kontrolü İçin light Kedi Maması, kısırlaştırma sonrasında horman etkilerine bağlı olarak kilo alan  kediler içinde son derece ideal bir diyet mamasıdır.

“İlkokulda Obezite Oranı Yüzde 9.9”

Previous article

Aşırı Tokluk ve Batı/lı Formül

Next article

You may also like