ObeziteTedaviler

Mide Balonu Fiyatları

0
mide balonu

Obezitenin en büyük tedavi yöntemleri arasında yer almakta olan mide balonu yöntemi geçmişten günümüze tüm dünya ülkeleri tarafından tercih edilmekte olan bir yöntemdir.

Obezitenin en büyük tedavi yöntemleri arasında yer almakta olan mide balonu yöntemi geçmişten günümüze tüm dünya ülkeleri tarafından tercih edilmekte olan bir yöntemdir. Kısa sürede başarılı sonuçlar elde edilmesine olanak sağlayan bu yöntemin tercih nedenleri arasında mide balonu fiyatları da oldukça etkilidir. 

Birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösteren bu fiyatlandırmalar üzerinde en büyük etki balon yerleştirme işlemi sürecinde kullanılacak olan materyallerin çeşitliliğidir. Tüm bunların yanında bu işlemin uygulanacağı hastanenin koşulları ve uzman doktorun referans ve tecrübeleri de fiyat etiketlerinde göz önüne alınacaklar arasında yer almaktadır.
 

Mide Balonu Nedir? 

Oldukça eski bir kullanım tarihine sahip olan bu balon yöntemi günümüzde obezite olarak adlandırılan aşırı şişmanlık hastalığının tedavi sürecinde oldukça başarılı sonuçlara imza atan bir uygulamadır. Ameliyat gerektirmeyen bu yöntem yalnızca endoskopik işlemler ile tamamlanmaktadır. Kişinin mide kısmına yerleştirilen mide balonu kişinin sürekli acıkmasını ve aşırı derece yiyecek içecek tüketimini ciddi oranda azaltmakta böylelikle sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmesine olanak sağlamaktadır.
 

Fazla kilonun verilmesinin oldukça zor olması göz önüne alındığında bu yöntemin değeri daha çok anlaşılmaktadır. Günümüzde en sık kullanılmakta olan mide balonları arasında içerisinde serum ya da hava doldurulan balon çeşitleri yer almaktadır. Yaklaşık olarak 6 aylık bir süre midede kalacak şekilde üretilmiş olan bu balonlar çıkartılabilme olanağına da sahiptir.
 

Mide Balonu Nasıl Uygulanır? 

Ucunda görme açısına sahip bir kamera cihazı yardımı ile uygulanmakta olan mide balonu uygulaması kameranın ışıklı olması sebebi ile görüş açısını daha net sağlamaktadır. Ortalama kalınlığı 0.8mm ile 12 mm arasında değişkenlik gösteren bu cihaz yapısı gereği mide içerisine kadar ilerletilmeye müsaittir. Yemek borusu içerisinden geçirilen bu cihaz bu boru ya da başka organlara hiçbir zarar vermemektedir.
 

Mide de uygun bir bölgeye yerleştirdiği balon içerisine metilen denilen sıvının doldurulması aşamasına geçilmektedir. Bu aşamada serum fizyolojik desteği sağlanarak 10 dakika süre zarfında sıvı eklenmesi yapılmaktadır. Tüm bu operasyon sonunda hasta 2 saatlik bir zaman diliminde müşahede altında tutularak taburcu edilmektedir.
 

Mide Balonu Yaptıranlar

Mide balonu yaptıran kişiler hastaneden taburcu olduktan sonra günlük hayatlarına oldukça kısa sürede adapte olabilmektedir. Bu sürece hiç bir etkisi bulunmayan bu balon işlemden hemen sonra mide içerisinde kramplar, midede bulantı ve kusma gibi yan etkiler ile karşılaşabilmektedirler. Bu yan etkiler içerisindeki sıvının mideye adaptasyon sürecinden kaynaklanması sonucu oluşur ve ortalama 3 günlük süreçte kaybolur.
 

Bunun yanı sıra bu uygulamayı yaptıranların memnun kaldığı gözlemlenmektedir. Ayrıca mide balonu fiyatları da bu yöntemi yaptıranlar tarafından konu edinilmektedir. Uygulanacak olan bu tekniğin yüksek değerde rahatsızlık verici yan etkilerinin bulunmaması, işlemin kısa sürmesi gibi sebepler de yaptıranları mutlu kılan sebeplerdendir.
 

Mide Balonu Kullanıcı Yorumları

18 ile 65 yaş aralığında yer alan fazla kilolu kişilere kolaylıkla uygulanabilecek olan mide içerisine balon yerleştirme yöntemi fazla oranda yorum alan bir yöntemdir. İlgili uygulamadan memnun kalan kişi sayısının fazla olduğu görülen yorumlar arasında fazla kilolarımdan kurtuldum, 1 ayda 5 kilo verdim gibi yorumlara sıklıkla rastlanmaktadır.
 

Mide balonu fiyatları da sıklıkla yorum konusu edilmekte ve genellikle ameliyatlı yöntemlerden daha uygun fiyat aralığında olduğu söylenmektedir. Risk komplikasyonlarının az olması, uzun süre kullanımlı olması ve başarılı sonuç odaklı bir yöntem olmasının yanında mide balonu fiyatları bakımından da uygun olunca olumsuz kullanıcı yorumları neredeyse minimuma inmektedir.


Göbek Yağlarını Yüzde 22 Eritiyor

Previous article

‘Aralıklı Oruç’ İle İlgili Bilmeniz Gereken 5 Madde

Next article

You may also like

More in Obezite