ObeziteTedaviler

Obezite ve Diyabet Cerrahisi Arasındaki fark Nedir?

0
obez

Op. Dr. Volkan Kınaş bilgilendirdi. Samsun’un başarılı cerrahlarından Obezite ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Volkan Kınaş obezite ve diyabet cerrahisi arasındaki fark hakkında bilgilendirmede  bulundu

Op. Dr. Volkan Kınaş sıkça sorulan “Obezite cerrahisi ile diyabet cerrahisi arasında fark var mıdır?” sorusunu cevapladı.  BİRBİRİNDEN TAMAMEN FARKLI Op. Dr. Volkan Kınaş konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi: “Obezite cerrahisi ve diyabet cerrahisi tamamen birbirinden farklı sistemlerdir. Tabiki bir başlık altında topladığımızda benzer mekanizmalar benzer teknikler ile yapıldığında karıştırılabiliyor. 

Obezite cerrahisi belirli bir kilonun üzerinde kişilere uygulanmaktadır. Diyabet cerrahisinde ise kilolu kişilere farklı teknik zayıf kişilere farklı teknik uygulanmaktadır. Demek istediğimiz şu eğer obez iseniz uygulanacak cerrahi bambaşka, diyabet hastalığınız var ama obez değilseniz uygulanacak tedavi bambaşka her ikisi var ise uygulanacak tedavi bambaşkadır. 

Bu bilgiler ile hekiminize başvurduğunuzda ameliyatların sonuçları ile alakalı sevindiricilik katsayısının yüksek olacağını düşünüyorum. Biz obezite ve diyabet cerrahisini kliniğimizde her gün uygulamaya devam ediyoruz. Sizlerde başvurduğunuz takdirde sizlere de yardımcı olacağımıza emin olabilirsiniz.”

“Normalleşme Sürecinde Hızlı Kilo Vermeyin”

Previous article

Kadınlarda Baseni, Erkeklerde Göbeği Büyütüyor! Diyet ve Sporla Gitmiyor!

Next article

You may also like

More in Obezite