Obezite

Spor Bilimleri Fakültesi’nden ‘Evde Spor’ Hizmeti

0

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay’ın talimatı ile hazırlanan “Evde kal, Hareketsiz kalma” projesi kapsamında evlerinden çıkmayan vatandaşlar için egzersiz videolari hazırlandı

Spor Bilimleri Fakültesi tarafından gerçekleştirilen ve Öğretim Görevlisi İrşil Demiralp, Öğretim Görevlisi Hakan Öncü ve Antrenörlük Eğitimi Bölümü 3 sınıf öğrencisi Rabia Nur Demirel’in katıldığı proje ile yeni tip korona virüs (Kovid-19) sebebiyle evden çıkamayan ve hareketsiz kalan bireylere yönelik farklı kas gruplarına hitap eden evde yapılabilecek egzersiz videoları hazırlandı.

Dünyayı sarsan Covid-19 salgınının hızını kesmenin en etkili yolunun, evde kalmak ve sosyal izolasyonu sağlamak olduğunu aynı zamanda hareketsizliğin yol açabileceği sorunlardan korunmanın yolunun ise evde yapılabilecek egzersizler olduğunu ifade eden Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Gündoğdu, “Evde Kal Hareketsiz Kalma” sloganıyla İnönü Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi olarak hazırlamış oldukları egzersiz programıyla Covid-19 salgını sebebiyle evlerinde bulunan insanlara destek olmayı hedeflediklerini belirtti.

ABD’de Salgın Neden Patladı

Previous article

Prof. Dr. Halil Coşkun yanıtladı: Obezite Ameliyatı Geçirenler Koronavirüs Salgınında Riskli Altında Mı?

Next article

You may also like

More in Obezite