EgzersizBesinlerObezite

Yürüyüşle Daha Çok Kalori Yakmanın Tüyoları

0
yuruyusle-daha-cok-kalori-yakmanin-tuyolari--2

Şehrin gürültüsünden sıkıldınız değil mi? Koca koca binalar, korna sesleri, bağırışlar…

Biraz rahatlamak istiyorsunuz. Sakinleşmeye, stresten uzaklaşmaya ihtiyacınız var. Yapılabilecek en basit şey de yürüyüş. Yürümek iyi gelir değil mi? Hem rahatlatır, hem de bir egzersizdir.

Yürümeyi sihirli bir egzersiz olarak ifade edebiliriz. Hayatımızın neredeyse her alanında gerçekleştirmekte olduğumuz bir egzersiz. Yoğun ofis saatlerinde masadan kalkıp fotokopi çekmeye gidiyorsunuz değil mi? Ya da raporlarınızı çalışma arkadaşlarınıza göstermek için kalkıp onların masasına gidiyorsunuz. Sabahları ve akşamları otobüse yürüyorsunuzdur, değil mi? Metronun merdivenlerini de çıkıyorsunuzdur. Bunların hepsi birer egzersiz aslında, ancak tek başına yeterli değil. Peki ne yapmak gerekir? Yürüyüşü bir gün içi yönlendirme eyleminden günlük bir aktivite haline getirmelisiniz.

Yürüyüşle Daha Çok Kalori Yakmanın Tüyoları

Yürümenin size pek çok katkısı var: sizi mutlu ediyor, motive olmanızı sağlıyor ve sağlığınıza iyi geliyor, kilo vermenize de katkısı var. Kemiklere ve kaslara ekstra bir ağrı vermiyor olması da cabası. O halde, yaz aylarına da yaklaştığımız bu dönemde neden yürümeyesiniz?

Yürüyerek kilo vermeniz için uygulamanız gerekenler son derece basit:

• Düzenli olarak kısa süreli yürüyüşlere çıkmaya çalışın.
• Sağlıklı beslenmeye çaba gösterin.
• Her gün arabanızı veya toplu taşımayı kullanmayın. İş veya okul yolunu yürüyerek gidip gelmeyi veya söz konusu mesafenin bir kısmını yürümeyi deneyin.
• Arabanız varsa aracınızı gideceğiniz yerin hemen yakınına değil biraz mesafeli bir noktaya park edin, böylece hedefe ulaşmak için daha çok adım atmış olursunuz.
• Mümkün oldukça asansörü değil merdivenleri tercih edin.

Buraya kadar her şey yolunda değil mi? Belki de bu taktikleri zaten uyguluyorsunuz. Peki daha etkili sonuçlar almak için neler yapmalı? Bu noktada da uygulayabileceğiniz 5 tüyoyu sizinle paylaşıyoruz:

  1. Ufak Ufak Hızlanın:
  2. Ek Egzersizler Ekleyin:
  3. Yokuş Yukarı Yürüyüş Yapın:
  4. Rekabet Yaratın:
  5. Adım Sayar Uygulamaları Kullanın:

Fırında Patates Köfte Yemeği

Previous article

Yeşil Çayın Sağlık Faydalarını Bir de Bizden Dinleyin!

Next article

You may also like

More in Egzersiz