ObeziteBaşarı HikayeleriTedaviler

Zayıflamayla Gelen Mutluluk

0
zayiflamayla-gelen-mutluluk

Obezite hastası Funda Gözükara, fazla kiloları yüzünden hamile kalamadı. Obezite ameliyatı olan Funda Gözükara, annelik sevinci yaşadı

AYDIN‘IN Kuşadası ilçesinde yaşayan 33 yaşındaki Funda Gözükara, 2019’da tam 95 kiloya ulaştı. Yaptığı diyet ve spora rağmen bir türlü zayıflayamıyordu. Eşi Mehmet ve kendisi bebek özlemiyle yanıp tutuşmasına rağmen aşırı kiloları hamile kalmasına da engel oluyordu. Obezite ameliyatı olmaya karar veren Funda Hanım, Özel Ata Sağlık Hastanesi’ne başvurdu.

Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Taner Akgüner tarafından yapılan muayene ve tetkiklerin ardından tüp mide ameliyatı için uygun olduğu anlaşıldı. 2019 yılında Dr. Akgüner ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonun ardından artık onun için yeni bir hayat başlamıştı. Ameliyatın ardından 6 ay sonra ideal kilosuna ulaşan Gözükara, mutlu bir haber daha aldı. Hamile olduğunu öğrenen Gözükara, 9 ay sonra yavruları Emir’i kucağına aldı.

İKİSİ DE SAĞLIKLI

Aşırı kiloları nedeniyle hamile kalamadığını anlatan Gözükara, “Açıkcası hamile kalmak da istemiyordum. İyiki ameliyat olmuşum. Ameliyat oldum, istediğim kiloya ulaştım, sonrasında da çocuğumu kucağıma aldım. Çok mutluyum” dedi. Dr. Akgüner, “Gebelilik sürecini Kadın ve Doğum Hastalıkları Uzmanı hocamız Kemal Uğurbil ile birlikte takip ettik. Hamileliğini hiç kilo almadan bebeğe kilo aldırarak geçirdi. Şimdi ideal kilosunda ve sağlıklı bir bebeği var” diye konuştu.

Evde Egzersiz Sakatlanmalara Yol Açabilir

Previous article

Dana Biftek Fajita

Next article

You may also like

More in Obezite