EgzersizKilo Kontrolü ve Diyet

Ceviz Suyu ile Zayıflama

0
Ceviz Suyu ile Zayıflama

Ceviz, Asya ve Avrupa’da çok bilinen, içeriğinde çok fazla besin barındıran lifli bir meyvedir. İçeriğindeki omega3, omega4 ve omega6, çinko ve potasyum ile vücudun dengesini düzenler.

Vücudun savunma mekanizmasını güçlendirerek gün içinde zinde kalınmasına yardımcı olur. Diyet yaparken halsiz hissetme gibi şikâyetleri en aza indirir.

Ceviz suyu ile zayıflamak, günümüzde popülerleşmiş bir uygulama ve oldukça basit bir yöntemdir. Kür uygulanırken sabahları yemek yemeden önce akşamdan hazırlanan ceviz suyu ve kilo verme amacına uygun olarak ana ve ara öğünler tüketilir. Her sabah uygulanan ceviz suyu kürü ile kilo vermek hem kolaylaşır hem hızlanır. Ceviz suyunun düzenli tüketilmesiyle karın bölgesinde gaz birikme problemi çözülür ve bölgesel olarak daha iyi sonuçlar alınır. Kolesterol dengelenir. Bağırsaklar düzenli olarak çalışır. Böylece sindirim sistemi düzenlenmiş olur. Açlık hissinin daha az yaşanmasıyla tatlı, şekerli besinler tüketme isteği körelir. Hormonal değerler normale döner. Diyet yaparken yoğun halsizlik yaşanmaz.

Zayıflamaya yaptığı katkının yanında ceviz tüm vücut için yararlı bir besindir. Beyne çok faydalı olup çocukların özellikle tüketmesi gerekir. Kemik ve dişlerin güçlenmesinde etkilidir. Birçok hastalığa da iyi gelir. Kalp ve damar hastalıklarına, akciğer hastalıklarına, dolaşım ve sinir sistemine, mideye ve bağırsak hastalıklarının önlenmesinde önemli rol oynar. Göğüs kanseri riskini de azaltır. Erkeklerde prostat kanserine karşı büyük koruma sağlar. Kadınların hamilelik dönemlerinde bebeğin gelişimine katkısı çok fazladır. Fakat çok fazla tüketilirse kilo aldırır.

Ceviz Suyunun Faydaları Nelerdir?

Ceviz ve ceviz suyunun diyet yapanlar için sağladığı faydalar:

 • Ceviz suyu ile zayıflarken bağışıklık sistemi desteklenir ve diyetten kaynaklı güçsüzlük ve hastalıklara karşı dirençsizlik yaşanmaz.
 • Ceviz suyu barındırdığı mineraller sayesinde gün içinde zinde kalmayı sağlar. Bu sayede diyet yaparken aşırı halsizlik ve güçten düşme gibi sorunlar yaşanmaz.
 • Lif bakımından zengin olan ceviz sayesinde düzenli olarak tüketilirse kabızlığın önüne geçer. Sindirim sisteminin düzenli çalışması daha kolay kilo vermeye yardımcı olur. Aynı şekilde gaz birikmesinin önüne geçer. Bağırsakların çalışmasını tetikler. Böylece gergin ve şişmiş karın bölgesi düzleşmeye başlar. Ödem atılmasını sağlar.
 • Kötü kolesterol düşmanı olan ceviz suyu iyi kolesterolü yükseltmeye yardımcı olur. Diyet yaparken sağlığın korunmasına etki eder.
 • Bölgesel olarak yağların yakılmasını kolaylaştırır. Özellikle göbek, basen gibi zor eritilen bölgelerde etki gösterir.
 • Uzun süre tokluk hissi sağlar. Böylece diyet sırasında hazırlanan programa uymak daha kolay hale gelir. Tatlı tüketiminin önüne geçmede daha başarılı olunur.

Ceviz ve Ceviz Suyunun Diğer Faydaları:

 • Yüksek tansiyonu düşürerek normal seviyeye çekmesine yardımcı olur.
 • Damar tıkanıklıklarını açarak kan dolaşımını rahatlatır.
 • Depresyonu azaltarak huzurlu hissetmeye yardımcı olur.
 • İçeriğindeki glutatyon ve omega-3 ile karaciğer temizlenmesinde çok etkilidir. Karaciğer dostudur. Vücudun arınmasına katkı sunar.
 • Sedef, egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarına iyi gelir.
 • E ve C vitaminleri sayesinde ciltteki sivilce ve siyah noktanın oluşumunu en aza indirir. Nem dengesini sağlayarak yaşlanmayı geciktirir. Cilt dostudur.
 • Saç dökülmesini engeller. Diş ve tırnakların güçlenmesini sağlar.
 • İçeriğinde kalsiyum, potasyum, çinko, bakır ve demir bulunur. Bu yüzden bağışıklık sistemini güçlenmesine etki eder. Hastalıklarla başa çıkmayı kolaylaştırır.
 • İçerdiği melatonin sayesinde uykusuzluğu ve uyku sorunlarını çözmeye yardımcı olur. Daha düzenli aralıklarla, daha kaliteli bir uyku sağlar. Böylece sabahları dinç uyanmaya yardımcı olur.
 • Troid bezinin dengeli çalışmasını sağlayarak ne fazla ne de az çalışmasını sağlar.

Ceviz Suyunun Zayıflamaya Etkisi

 • Ceviz suyu özellikle kilo vermede birebirdir. Göbek ve basen bölgesindeki fazlalıkların yakılmasını kolaylaştırır.
 • Yüksek proteinli mineraller sayesinde kilo kaybını kontrollü bir şekilde sağlar. Sağlığı korur.
 • Uzun süre tokluk sağlar. Diyet programına uymayı kolaylaştırır ve tatlı ihtiyacını dizginler. Daha dinç ve enerjik şekilde zayıflamayı sağlar.
 • Vücudu zararlı maddelerden arındırır ve ödem atılmasını sağlar. Diyet yaparken toksik maddelerden de kurtulmaya yardım eder.
 • Metabolizmayı hızlandırarak daha hızlı kilo vermeye yardımcı olur.

Ceviz Suyu Nasıl Yapılır?

Hazırlanışı en kolay kürlerden biridir. Cevizin içindeki vitaminleri ve minerallerin suya geçmesini sağlayarak hazırlanır. 2-3 adet bütün ceviz içi, bir bardak suyun içine konur. Cevizler suyun içinde sabaha kadar bekletilir. Karışımın suyu sabah kahvaltıdan önce içilir ve içindeki cevizler de tüketilir.

Ceviz Suyu Nasıl Tüketilmelidir?

Sabah uyandıktan sonra geceden bekletilen ceviz suyu kahvaltıdan önce içilmelidir. Cevizler de yendikten sonra kahvaltı yapmak için yarım saat beklenirse daha etkili olur. Diyetle birlikte düzenli olarak kullanıldığında haftada ortalama 1 kilo verilebilir. Ceviz belirtilen şekilde kullanıldığında diyeti oldukça kolaylaştırır. Fakat gün içinde 4-5 cevizden fazla yenmemelidir. Kalorisi oldukça fazladır, bu yüzden gereksiz kalori almaya neden olabilir. Hedeflenen kiloya ulaşana kadar her sabah ceviz suyu içmenin bir sakıncası yoktur.

Ceviz Suyu ile Zayıflamak Sağlıklı Mı?

Ceviz suyu içindeki mineraller ve vitaminlerle oldukça sağlıklıdır. Ölçülü ve düzenli kullanıldığı takdirde zararı yoktur. Fakat gün içinde çok fazla ceviz tüketmemek gerekir. Cevize karşı alerjisi olanlar kullanım öncesi doktoruna başvurmalıdır. Ayrıca tiroid ve kolesterol rahatsızlığı olanların doktoruna kesinlikle danışması gerekmektedir.

Ceviz Suyunu Kimler Kullanmamalı?

Herhangi bir kronik hastalığı, kalp ve damar hastalığı, böbrek hastalığı, tiroid hastalığı olanların kullanmadan önce mutlaka doktorlarına danışması gerekmektedir. Bu hastalıkların tedavisinde bazı beslenme kısıtlamaları uygulanıyor olabilir. Özellikle içeriğindeki yüksek mineraller küçük çocukların bünyesine ağır gelebilir.

Kimler Ceviz Suyu Tüketebilir?

Ceviz, insan sağlığına faydaları ile bilinir. Ceviz, herkesin severek tükettiği zengin besin değerleri olan çok faydalı bir yemiştir. Ceviz, beyin sağlığımız için oldukça faydalı bir yemiştir. Cevize herhangi bir alerjisi olmayan bireyler ceviz suyu tüketebilir. Cevizin sağlığımız için faydası saymakla bitmez. Beyin sağlığı, kalp sağlığı ve kolesterol gibi pek çok tedavi de doktorlar ceviz tüketimini önermektedir. Günlük 5 adet ceviz tüketimi vücudunuz için gerekli olan yağ ihtiyacını karşılayarak sizi tüm gün enerjik tutacaktır. Aç karnına tüketmiş olduğunuz bir bardak ceviz suyu kolesterol ve tansiyonunuzun düşmesini sağlıyor. Kolesterol seviyesi yüksek olan bireyler ceviz suyu tüketebilir. Aynı zamanda günlük içeceğiniz bir bardak ceviz suyu içerdiği faydalı mineraller sayesinde kalp ve damar sağlığını korur. 

Bilim adamlarının yapmış olduğu bir deneyden sizlere bahsedelim: Kalp rahatsızlığı olan bireylere günlük bir bardak ceviz suyu tüketmesi önerilmiş ve bu kullanım sonucunda kalp rahatsızlıklarının %30 oranında azaldığı tespit edilmiştir. Ceviz suyunu stres sorunu yaşayan bireyler de tüketebilir. Ceviz suyu aynı zamanda kalp krizi riskini azaltır. Kilo problemi yaşayan bireyler ceviz suyu tüketebilir. Çünkü ceviz suyu vücutta birikmiş toksinlerin atılmasını sağlayarak bireylerin zayıflamasında yardımcı olur. Ceviz suyunu zayıflama sürecinizde detoks suyu olarak kullanabilirsiniz. Ceviz suyunun sağlığınız için faydaları daha saymakla bitmez. Biz sizler için araştırdık ve en önemli faydalarını sizlere sunduk.

Ceviz Suyu ile Kaç Kilo Verilir?

Ceviz suyunun bilimsel araştırmalar sonucunda gerçekten zayıflattığı tespit edilmiştir. Bu diyetin diğer detoks sularından farkı, emziren annelerin de bu suyu kullanabilmesidir. Ceviz suyu ile zayıflama kürü günümüzde en çok tercih edilen zayıflama yöntemlerinden birisidir. Ceviz suyu, en doğal yoldan vücudunuza zarar vermeden sağlıklı bir şekilde zayıflatıyor. Ceviz suyu kürü ile 15 günde yaklaşık 4 kilo verebilirsiniz. Ceviz suyu,  metabolizmanızı hızlandırarak sindirim sisteminizin çalışmasını sağlıyor. Sindirim kolaylığı sağlayan ceviz suyu ile günlük kalori yakımınız %10 oranında artıyor, bu da daha hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlıyor. 

Ceviz suyu, vücudun yağ tutmasını önlüyor. Aynı zamanda ceviz suyu ile zayıflama yöntemi sizlere tokluk hissi vererek beslenme alışkanlığınızın düzenlenmesini sağlıyor. Ceviz suyu ile birlikte düzenli egzersiz yaptığınız takdirde kilo vermeniz çok daha kolay olacaktır. Kolesterolü önleyen ve yağ yakım işlemini sağlayan ceviz suyu ile bir ayda 8-9 kilo vermeniz mümkün. Her gün bir bardak ceviz suyu tüketerek bir ay sonucunda hedeflediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Yağ yakıcı özelliği olan ceviz suyu ile vücudunuz için gerekli olan günlük protein ve yağ ihtiyacını karşılayarak kendinizi tok hissedebilir ve yediğiniz öğünlerde ölçüyü kaçırmayarak sağlıklı bir şekilde beslenebilirsiniz. Geceden hazırlayacağınız bir bardak suya bir adet cevizi atın ve sabah kalktığınızda bu suyu tüketin. Bu şekilde sağlıklı bir şekilde haftada 4 kilo ayda 8 kilo verebilirsiniz.

Aspir Yağı ile Zayıflama

Previous article

Zeytinyağlı Kuru Patlıcan Dolması Tarifi

Next article

You may also like

More in Egzersiz