BeslenmeObeziteSağlıklı Yaşam

İster Özel Beslenme Programı İster Kapıya Teslim Diyet Yemek

0
diyet

SONBAHAR aylarıyla birlikte düşen vücut direncinin hastalıklara da davetiye çıkardığını belirten diyetisyen İlkay Öngen, bağışıklık sistemini güçlendirmek için sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemli olduğunu söyledi.

Mevsim sebze-meyvelerini tüketmenin vücut direncini artırarak hastalıklara karşı doğal bir koruma sağladığını dile getiren Öngen, mevsim sebze-meyveleri, balık, C vitamini içeren besinler ve D vitamini takviyesinin tüketimine vurgu yaptı. Yaklaşık 15 yıldır diyet ve sağlıklı beslenme sektöründe hizmet verdiğini kaydeden İlkay Öngen, bu deneyimleri Konacık’ta yaşama geçirdiği ‘İlkay Öngen Beslenme Danışmanlığı’ ile sağlıklı bir vücuda kavuşmak isteyenler için paylaştığını ifade etti.

HAYATLARINA DOKUNUYORUZ

Her bireyin vücut yapısının ve beslenme alışkanlığının farklı olduğunu anlatan Öngen, “Bize gelen danışanlarımızın önce vücut sağlık haritasını çıkarıyoruz. Kronik hastalığı, gıda alerjisi var mı, yaşama şekli, aktiflik derecesi nedir, bunları tespit ediyoruz. Daha sonra kişiye özel bir sağlıklı beslenme listesi hazırlıyoruz. Burada amacımız kısa sürede kilo verdirmek değil, uzun vadede sağlıklı bir beslenme şekline kavuşmasını sağlamak. Kalıcı sonuçlar elde etmek için gerekli tüm beslenme ipuçlarını danışanlarımıza veriyoruz. Bununla birlikte hem sevdiği yemeklerden vazgeçmemesini, hem de sosyal ortamlardan geri kalmamasını da sağlıyoruz. Onların hayatlarına dokunuyor ve yön veriyoruz. Kilo koruma programıyla da verilen kiloları geri almamalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

İster özel beslenme programı ister kapıya teslim diyet yemek

‘BUGÜN NE YESEM’E SON

Obezitenin artık küçük yaşlarda da görülebildiğini ve geniş bir yaş aralığına hizmet verdiklerini paylaşan Öngen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Erişkin ve cocuk hastalarımızın yanı sıra hamilelere, emziren annelere, sporculara, kilo vermek ve almak isteyenlere beslenme danışmanlığı hizmeti veriyoruz. Kurumsal beslenme danışmanlığı da yapıyoruz. İşyerleri, okullar ve kreşlere giderek orada sağlıklı beslenmenin ipuçlarını paylaşıyoruz. Çalışanlar için Maride Cafe işbirliğiyle kapıya teslim diyet yemek hizmetimiz de bulunuyor. Böylelikle çalışan kişiler kalori ve porsiyon hesabı yapmadan, ‘Bugün ne yesem?’ endişesi duymadan rahatlıkla yemeklerini tüketebiliyor. Ayrıca, vücudu toksinlerden arındıran detoks paketlerimiz de bulunuyor. Sonbaharda düşen bağışıklık sistemini ayağa kaldıracak ve yorgunluk giderecek bu arındırıcı detoks içeceklerini evinizdeki malzemelerle hazırlayabilirsiniz.”

ONLINE DANIŞMANLIK

Türkiye’nin her yerinden, hatta Amerika ve Avrupa ülkelerinden danışanlara online hizmet verdiğini aktaran İlkay Öngen, Whatsapp üzerinden yüz yüze gerçekleştirdikleri haftalık seanslarla birlikte beslenme listelerini güncellediklerini ve kilo kontrolünü sistemli şekilde sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.

Faydasını duyunca çok şaşıracaksınız! Nara tuz döküp yerseniz…

Previous article

Metabolizma Hızınızı Artıracak 4 Besin

Next article

You may also like

More in Beslenme