Hayvanlarda ObeziteObezite

Obez Timsah Fazla Tavuk Yemekten Öldü

0

Dünyanın bilinen en şişman timsahı, aşırı tavuk yedirilmekten dolayı öldü. Talihsiz timsahın kalp krizi geçirdiği düşünülüyor

Başlıktan kendi suçuymuş gibi algılanabilir ancak 100 yaşındaki obez timsah doğrudan insanların sorumsuzluğundan hayata veda etti. Bangladeş’in güney batısındaki Hazrat Han Ali tapınağı yakınlarında yaşayan timsah, yerel halkın göz bebeği olduğu gibi iyilik bulmak için sunulan kurbanlarla besleniyordu. Çatlayana kadar besledikleri timsaha ad koyma zahmetinde bulunmayan köylüler, iyi şans getirsin diye kurban ettikleri keçi ve tavukları timsahın önüne attı. Çatlayana kadar yiyen timsah, yemeğin ardından girdiği gölde ters dönmüş olarak bulundu.

Ancak trajikomik olay bununla sınırlı değil. Timsahın bakıcısı Muhmmed Sarwar, geçmişte aşırı yemekten dolayı üç timsahın daha öldüğünü belirtti. 40 yaşındaki Sarwar, ‘bu konuda ne yapacaklarını bilemediklerini’ söyledi. Telegraph’da yer alan habere göre yerel halk timsahları ne kadar çok beslerse dileklerinin de o kadar yerine geleceğine inanıyor. Obez timsahın 14 Şubat’tan iki gün önce ölmüş olması, batıl inançların halen ne kadar güçlü olduğuna dair güçlü bir örnek. Timsahların ömrü genelde 70 ila 100 yıl arasında değişiyor. Bilinen en yaşlı timsah 115 yaşında Rusya’daki bir hayvanat bahçesinde ölmüştü.

Yeşil Elmalı Smoothie Tarifi (Resimli Anlatım 2020)

Previous article

Büyük bir azimle 85 kilo verdi değişimi inanılmaz!

Next article

You may also like