BeslenmeSağlıklı Yaşam

Göbeği Eriten Besinler

0
Table top still life of foods high in healthy fats such as olive oil, Salmon, nuts and avocados with vegetables and herbs.

Bu yazıyı dikkatle okuyun. Yaza formda ve zinde girmek sanıldığı kadar da zor değil. Yeter ki, önerilerimizi dikkatle dinleyin ve yerine getirin

Bölgesel Zayıflamak Mümkün mü?

Eyvah! Yaz yaklaşıyor. Bu göbekten acilen kurtulmak istiyorum diyenler…

Havaların ısınıp baharın gelmesine hepimiz çok seviniyoruz. Fakat bazılarımız fazla kilolarımızın bizi daha fazla rahatsız edeceğini biliyoruz. Telaş halindeyiz, kulaktan dolma bilgilerle, sağlıklı sağlıksız  fark etmez her diyete açığız. Çok hızlı kilo vermek ve yazın rahat etmek istiyoruz. Yazı özledik.

En çok göze gelen, bizi rahatsız eden kilomuz göbeğimizdeyse işimiz daha zor. Göbek yağının zor verileceğini her yerden duyuyoruz. Hareketsiz bölge olduğu için karnımız en son göbeğimizin gitmesi kaçınılmaz.

Bölgesel zayıflamak istiyoruz. Peki bölgesel zayıflamak mümkün mü? Tabi ki mümkün. Ancak anlatıldığı gibi tek başına bir yiyecek veya herhangi bir yöntem çabucak göbeğinizi eritmiyor.

Mucizevi tek bir besin yok. Mucize sizsiniz. Birtakım besinleri birtakım beslenme planı dahilinde tüketirseniz ve bol bol hareket ederseniz kilo vermeniz mümkün olur.

Göbeği Eriten Besinler ve Beslenme Şekilleri

Yulaf

Öğlen veya akşam yemeğinde sebze yemeği ile birlikte yoğurdunuza üç-dört yemek kaşığı yulaf koymak kaslarınızın güçlenmesinde etkili olur. Güçlü kaslar göbek yağlarınızı kontrol altına alır.

Avokado

Salatalarınıza veya yoğurdunuza avokado rendeleyebilirsiniz. Hem tadını geliştirir hem de zengin yağ içeriği ile kilo vermenizi kolaylaştırır. Göbeğinizin küçülmesinde etkili olur.

Yumurta

Bütün amino asit çeşidini içeren birincil kalite protein kaynağı yumurtaya önem verin. Mümkünse her sabah yumurta yiyin. Haşlanmış, rafadan, omlet, menemen, krep… Her şekilde her türlü göbeğinizi eritip kolay kilo vermenizde etkisi hissedilir derecededir.

Portakal

Zengin folik asit, C vitamini, potasyum, zengin lif içeriği ile ödemi azaltır, metabolizmayı hızlandırır, sindirim sistemini düzenler. Göbeğinizdeki istenmeyen fazlalıkları kovmanızda büyük destek verir.

Çağla

Çok kısa zaman dilimlerinde yiyebileceğiniz çağla, içerdiği tekil doymamış yağ asitleri ve zengin lif içeriği ile göbek yağlarına karşı bizi savunan yiyeceklerden.

Su

Bol bol su için, su içirin. Ne zaman isterseniz bol ve sürekli su içmek göbek yağlarına ve fazla kilolarınıza karşı sizi güçlü kılar. Gün içinde istediğiniz zaman istediğiniz şekilde en az iki litre su içmeye özen gösterin.

Bol Lif, Bol Posa

Lif yani posa, özellikle meyve ve sebzelerde kaliteli ve bol miktarda bulunan, sindirim sisteminin çalışmasında başrol üstlenen besin elementlerindendir. Bol miktarda turp, havuç, göbek, roka, maydanoz, nane… mevsim sebzeleri fazla yağları kovarlar.

Kendi Temponuzu Tutturarak Yürüyün

Her gün bir şekilde mutlaka yürüyün. Kendi temponuzda, nefes nefese kalmadan, kendinizi aşırı hırpalamadan bol bol yürüyün. Ne kadar çok yürüyüş, fazla yağlara ve göbeğe o kadar çabuk veda..

Obez Gençlere İnanılmaz Yasak!

Previous article

Fazla Kilo ve Obezite Arasındaki Benzerlik ve Farklar

Next article

You may also like

More in Beslenme