EgzersizObezite

Gün Boyu Enerjik Olmak İçin Her Sabah Yatakta Yapabileceğiniz 6 Egzersiz

0
fitness

Günün koşturmacasına başlamadan, henüz yatağınızdayken uygulayabileceğiniz 6 basit esneme hareketi ile vücudunuzu ve zihninizi hazırlayın

Gün boyu daha aktif, daha enerjik olun. İşte gün boyu enerjik olmak için her sabah yatağınızda yapabileceğiniz 6 egzersiz.

YATAKTA YAPABİLECEĞİNİZ 6 ESNEME HAREKETİ 

  • Tüm bedeni germe
  • Kalça esnetme
  • Dizler göğüse esneme
  • Omurga twist
  • Oturarak öne esneme
  • Yataktan zemine esneme

1- Tüm bedeni germe

Nefes alırken kollarınızı başınızın arkasına uzatın, parmaklarınızı avuçlar dışa bakacak şekilde birbirine geçirin. Avuçları vücudunuzdan uzaklaştırırken ayak parmaklarını da dizleri bükmeden ileri doğru uzatın. Bütün bedeni esnettiğiniz bu pozisyonda 5 nefes kalın. Nefes verirken vücudunuzu serbest bırakıp 3 kez tekrarlayın.

2- Kalça esnetme

Nefes alırken, sağ ayak bileğinizi sol dizinize yerleştirin ve nefes verirken sol bacağınızı iki elinizle tutup karnınıza doğru çekin. Kalçanızın dış kaslarında gerginliği hissedinceye kadar sol bacağı karnınıza çekmeye devam edin. Burada 5 nefes kalıp bacaklarınızı yavaşça çözün, diğer bacakla aynısını tekrarlayın.

3- Dizler göğüse esneme

Sırt üstü pozisyondayken dizlerinizi bükün, ayakları yatağa koyun. Ellerinizle dizlerinizi göğsünüze doğru çekin. Kollarınızı bacaklarınıza dolayın. Başınızı rahat bırakın. Bu kucaklama pozisyonunda 10 derin nefes alıp verin.

4- Omurga twist

Bir önceki esnemeden sonra kolları çözüp omuz hizasında T şeklinde yanlara açın, avuçlar tavanı göstersin. Dizleri vücudunuzun bir yanına düşürün, başınızı dizin aksi yönüne çevirin. Omuzlar yataktan kalkmasın. Bu pozisyonda 10 derin nefes alıp verin. Omurga kaslarına masaj yapan ve dolaşımı arttıran hareketi diğer yöne de aynı süreyle tekrarlayın.

5- Oturarak öne esneme

Bacaklarınızı öne uzatarak oturun, kolları başın üzerine uzatın, sırtı dik tutarak nefes alırken omurgayı yukarı doğru uzatmaya devam edin. Nefes verirken belden öne katlanarak el parmaklarınızla ayaklarınıza doğru yürüyün. Her nefes alışta omurgayı uzatmaya, her nefes verişte bacaklarınıza doğru biraz daha katlanmaya devam edin. En son noktaya ulaştığınızda boynunuz rahat olacak şekilde başınızı da bacakların üzerine bırakın. 10 nefes bu pozisyonda kalıp yavaşça gövdenizi doğrultun.

6- Yataktan zemine esneme

Yatağın kenarına oturup ayaklarınızı zemine basın, dizler bükülü kalsın. Belden bükülerek gövdenizi dizlerinize doğru indirin, baş ve elleri yere doğru sarkıtın. Baş, boyun ve kollar rahat… Sırt bölgesinin esnemesini sağlayan ve oksijen alıp uyanmanıza yardımcı olan bu pozisyonda 5 nefes kalarak yavaşça doğrulun.

Yağ Yakan Salata Çorbası

Previous article

Kilo Vermem Durdu Diyenlere Harika Öneriler

Next article

You may also like

More in Egzersiz