Hayvanlarda Obezite

Kilo Problemi Olan Köpekler İçin En İyi 5 Diyet Köpek Maması

0
kopek maması

Aşırı kilolu obez köpekler kalp, yüksek tansiyon ve ortopedik sorunlar gibi birçok hastalıkla karşı karşıyadır

Köpeğinizin sağlığı için kaliteli diyet maması kullanmanız gerekmektedir. Kilo problemi olan köpekler için en iyi diyet köpek mamaları…

En İyi 5 Diyet Köpek Maması

Tombul bebekler, tıknaz yavrular ilk bakışta gözünüze tatlı gelebilir ancak  aşırı kilo tıpkı insanlarda olduğu gibi köpeklerde de birçok farklı sağlık problemini beraberinde getirmektedir. Yapılan araştırmalar aşırı kilolu köpeklerin eklem, akciğer, kalp, böbrek ve karaciğer hastalıklarına yakalanma riskinin daha yüksek olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda aşırı kilolu köpekler yaralanmalara ve olası bir ameliyatta sırasında da yüksek risk altındadır. Ağır olmak, köpeğinizi artrit için daha yüksek riske sokar ve yaşam beklentisini kısaltır. Ek olarak, obezite köpeklerde belirli tümörler, yüksek tansiyon ve kalp hastalığı gibi diğer birçok problemle ilişkilendirilmiştir .

Köpeğinizin ağırlığı, yaşlarına, cinslerine, kısırlaştırılmış olup olmadıklarına ve sahip olabilecekleri sağlık koşullarına bağlı olarak ömürleri boyunca değişecektir ancak obezite eğiliminde olan köpekler genellikle kalitesiz mama takviyesi, aşırı yeme, egzersiz eksikliği, kısırlaştırma, yavaşlayan metabolizma ve troid bezleri gibi durumlara bağlı olarak gerçekleşebilmektedir. Köpeğinizin her daim fit ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için diyet mamalarıyla beslemeniz önerilmektedir. Aşırı kilo eğiliminde olan köpekler için özel olarak üretilmiş en iyi 5 diyet maması!

1. Royal Canin Mini Light Care Diyet Yetişkin Köpek Maması

Royal Canin Mini Light Care Diyet Yetişkin Köpek Maması, sindirim hassasiyeti olan yetişkin ve olgun küçük köpek cinsleri için (1-10 kg aralığında 10 aydan büyük) özel olarak üretilmiştir. Aynı zamanda kilo alma eğiliminde olan köpekler içinde sıklıkla tercih edilen bu ürün, patili dostunuzun sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olmaktadır. Birçok köpek mamasına göre %31 daha az yağ içeren bu ürün, yüksek protein içeriği (% 30) sayesinde kas kütlesinin korunmasına yardımcı olur. Köpeğinizin formda kalmasına yardımcı olmak için formüle edilmiş, açlığı doyurucu zengin bir tada sahip Royal Canin Mini Light Care Diyet Yetişkin Köpek Maması, L-karnitin ile zenginleştirilmiştir.


2. Brit Care Senior Light Tahılsız Somonlu Yaşlı Diyet Köpek Maması

Brit Care Senior Light Tahılsız Somonlu Yaşlı Diyet Köpek Maması, kilo alma eğiliminde olan köpekler için özel olarak üretilmiştir. Yaşlı köpeklerin özel beslenme gereksinimleri için geliştirilmiş dengeli ve yüksek oranda sindirilebilir köpek maması, yaşlanmayı yavaşlatmak, obezite riskini azaltmak, potansiyel sindirim problemlerini en aza indirmek ve organizmanın sağlığını korumaya yardımcı olmak için gıda organik selenyum ve E vitamini ile zenginleştirilmiştir. Tüm bunların yanında E vitamini ve kolin klorür kombinasyonu, sinir sisteminin düzgün çalışmasını sağlar ve hücre zarlarını serbest radikallerden korur. Omega-3 ve omega-6 yağ asitleri ile şelatlı bakır içeriği arasındaki dengeli oran, vasküler sistemi kolesterol hasarından korur. 


3. Hills Light Büyük Irk Tavuklu Diyet Köpek Maması

Hills Light Büyük Irk Tavuklu Diyet Köpek Maması, patili dostlarınıza sağlıklı bir yaşam tarzı sunmak için hassas beslenme imkanı sağlamaktadır. Lezzetli tavuk yemeği ve arpa gibi sağlıklı malzemelerle yapılan bu besleyici ürün, evcil hayvanınızın ihtiyaçlarını karşılamak, enerjiyi ve yağsız kasları desteklemek, sağlıklı eklemleri ve kıkırdağı teşvik etmek için dengelenmiştir. Hills Light Büyük Irk Tavuklu Diyet Köpek Maması, yağın enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olmak için Yetişkin Büyük Irk formülüne göre% 18 daha az kalori içerir. Aynı zamanda antioksidan, E vitamini ve C vitamini karışımı sayesinde sağlıklı bir bağışıklık sistemini desteklemektedir. 


4. N&D Düşük Tahıllı Light Tavuk ve Narlı Diyet Köpek Maması

N&D Düşük Tahıllı Light Tavuk ve Narlı Diyet Köpek Maması, hazımsızlık problemi olan köpekler için özel bir formüle sahiptir. Ürünün içeriğinde % 60 yüksek kaliteli hayvansal içerikler, % 20 organik yazıldığından ve organik yulaf ve% 20 sebze, meyve, vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Sindirim problemi yaşayan köpeklerin beslenmesi konusunda oldukça kaliteli bir diyet imkanı sağlayan bu ürün, iyi dengelenmiş düşük karbonhidrat formülü ve taze tavuktan elde edilen yüksek kaliteli yağsız protein ile yapılır. N&D Düşük Tahıllı Light Tavuk ve Narlı Diyet Köpek Maması, aynı zamanda tüylü arkadaşınızın cildini ve tüylerini zengin antioksidanlarla beslemek için sağlıklı omega yağ asitleri de dahil olmak üzere bol miktarda besinle doludur. İçeriğindeki düşük glisemik karışım, kan şekerindeki ani artışları önlemeye yardımcı olabileceği gibi diyabetik, obez gibi sağlık problemine sahip köpeklerin sağlığına olumlu etkileri vardır.


5. Profine Düşük Tahıllı Light Kuzulu Diyet Köpek Maması

Profine Düşük Tahıllı Light Kuzulu Diyet Köpek Maması, bağırsaklarda ve midede meydana gelen hazımsızlık sorunlarına karşı sindirim hassasiyeti olan köpekler için özel olarak üretilmiştir. Köpeğinizin tüm yaşam fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde yerine getirmesine katkıda bulunan bu ürün, az yağlı formülü sayesinde köpeğinizin yağsız bir vücuda sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Sindirimi ve sağlıklı kilo kaybını desteklemek için pancar küspesi, elma ve psyllium lifi içeren Profine Düşük Tahıllı Light Kuzulu Diyet Köpek Maması, rezene, fesleğen, adaçayı içeriğiyle sağlıklı sindirimi destekler ve metabolik süreçleri iyileştirir. Özellikle kilo almaya eğilimli ya da kilolu köpekler için kesinlikle önerilen mamalar arasındadır.

Obezite Ameliyatı ile İlgili Yanlış Bilinenler

Previous article

Obeziteden Ölen İnsan Sayısı Açlıktan Ölen İnsan Sayısını Geçti: Türkiye’nin de Yüzde 30’u Obez

Next article

You may also like