ObeziteTedaviler

Ünlü iş adamı ‘Obezite’ ameliyatı oldu! Ölümden döndü, dava açtı

0
Ünlü iş adamı ‘Obezite’ ameliyatı oldu! Ölümden döndü, dava açtı

Ünlü iş adamı Hüseyin Nakşiler, kendisine konulan ‘Obezite’ teşhisi ardından özel bir hastanede ameliyat oldu

Genç adamın, ameliyat ardından batın bölgesinde biriken diren fark edilmedi ve Nakşiler ölümle burun buruna geldi. Hastaneye 160 bin lira tazminat davası açan iş adamını, manevi olarak yıprandığını beyan etti.

Aile işi mücevharat olan Nakşiler ailesinin 34 yaşındaki üyesi Hüseyin Nakşiler’e geçtiğimiz yıllarda ‘Morbid Obezite‘ teşhisi kondu. İstanbul Beşiktaş’taki lüks bir hastaneye giden Nakşiler’e, bu nedenle ‘Fasterktomi’ tedavisi uygulandı. Ameliyatlar ardından tedavi sürecinde bir takım aksaklıklar yaşamaya başlayan iş adamının durumu, her geçen gün kötüleşiyordu.

AMELİYAT SONRASI FENALAŞTI

Karnındaki şişliğin giderek artması genç işadamın solunum problemi yaşamasına neden olurken, doktorlar ise bu durumun ameliyat sonrası normal olduğunu belirtip, ağrı kesici tedavisi uygulamaya devam etti. Nakşiler ailesi, tanıdığı bir doktordan yardım istediğinde ise başka bir hastaneye acilen sevk edilen Nakşiler’in çekilen tomografi ve BT filminde diren biriktiği ve riskli bir durumla karşı karşıya olunduğu belirlendi. Acilen yeniden ameliyata alınan iş adamı, kısa bir süre sonra iyileşti.

DAVA SÜRÜYOR

Tedavi süresinde ölümle burun buruna geldiğini beyan eden Nakşiler, babası ile çalışıyor olduğu gerekçesiyle maddi olarak zor durumda olmadığını belirtse de ölümle burun buruna gelmiş genç bir adam olarak yaşadığı korku dolu günler nedeniyle 160 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası açtı. Doktorların kusurlu olduğunu belirten Nakşiker’in başka bir hastaneye gönderilirken verilen sevk yazısında, ‘Acısı bulunmamaktadır’ ibaresini gördüğünde ise büyük bir şok yaşadığını belirtti. Dava, ilerleyen günlerde görülecek.

Gen Mutasyonu İle Farelerde Obezite Gelişimi Önlendi

Previous article

Geleceğimizin Teminatı Çocuklarımızı Obezite ve Diyabet Tehlikesinden Böyle mi Koruyacağız?

Next article

You may also like

More in Obezite