TedavilerObezite

Yeme Davranışlarınızı Değiştirmek mümkün!

0
akapunktur

Uzm. Dr. Figen Atak, akupunktur ile yeme davranışları düzeltilerek kilo almanın önüne geçilebildiğini belirtti

Akupunktur, sağlığı iyileştirmek ve korumak için enerji kanallarını temizlemek için vücuda hassas noktalarda cilde çok ince metal iğneler sokmayı içeren bir tekniktir. Yerleştirme noktaları, meridyenler olarak adlandırılan karmaşık bir enerji hatları ağına dayanarak seçilir. Meridyenlerin vücudu küresel boylam ve enlem çizgileri gibi kuşattığı düşünülmektedir.

Akupunktur merkezi sinir sistemini uyarır ve vücuda endorfinler, bağışıklık sistemi hücreleri, opioidler, nörotransmitterler ve nörohormonlar da dahil olmak üzere çeşitli maddeleri salması için sinyal verir. Bunlar ağrıyı kontrol etmeye, vücudun ağrıyı deneyimlemesine yardımcı olur ve fiziksel ve duygusal refahı teşvik eder. Akupunktur ayrıca kan basıncı, kan akışı ve vücut ısısı regülasyonu gibi istemsiz merkezi sinir fonksiyonlarını da olumlu yönde etkiler.

ÇOK SAYIDA HASTALIĞIN TEDAVİSİNDE KULLANILIR

Akupunktur; solunum yolu hastalıkları, bağırsak ve mide rahatsızlıkları, obezite, şeker, tansiyon, kalp ritim bozuklukları, bel ve boyun gibi ağrısı ve artrit ile ilişkili ağrı dahil olmak üzere kalıcı ağrılı durumlar baş ağrıları, ameliyat sonrası ağrı, kemoterapi ve radyasyon tedavisine olumsuz reaksiyonlar, bağımlılık, depresyon, sıcak basması, aşırı terleme, kronik yorgunluk ve diğer menopoz semptomları gibi çok çeşitli rahatsızlıklar için kullanılır:

Tek başına bir tedavi olarak veya reçeteli ilaç veya cerrahi gibi daha geleneksel tıbbi tedavilerin yanında kullanılabilir.

Lipoliz Nedir? Kimlere Uygulanmaz?

Previous article

Çocuklarda Kabızlık Ne İyi Gelir?

Next article

You may also like

More in Tedaviler