Obezite

Obezite Konusunun Derinlemesine Tartışılacağı ve Çevrimiçi Düzenlenecek Avrupa ve Uluslararası Obezite Kongresi

0
Obezite Konusunun Derinlemesine Tartışılacağı ve Çevrimiçi Düzenlenecek Avrupa ve Uluslararası Obezite Kongresi

Obezite, günümüzün en önemli sağlık sorunlarından biri ve multi disipliner bir yaklaşım ile tedavi edilebilir. Yapılan çalışmalara göre dünyada 600 milyondan fazla, Türkiye’de ise 32 milyon obeziteli birey bulunuyor.

Obezite konusunun derinlemesine tartışılacağı ve çevrimiçi düzenlenecek Avrupa ve Uluslararası Obezite Kongresi (European and International Congress on Obesity, ECO-ICO) Novo Nordisk’in sponsorluğunda 1 – 4 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Novo Nordisk’in geçtiğimiz yıl yürüttüğü ve sonuçları Glasgow’daki Avrupa Obezite Kongresi’nde (ECO) açıklanan ACTION IO çalışmasının ikinci fazı da bu toplantıda ele alınacak. 5 kıtada 11 ülkede 14.500 obeziteli birey ve 2.800 sağlık mesleği mensubunun katıldığı ACTION IO adlı çalışmaya göre, pek çok sağlık çalışanı obeziteyi bir hastalık olarak kabul etse de pek çok obeziteli birey hala tedavi edilemiyor.

Sizleri de 1 – 4 Eylül 2020 tarihleri arasında Kongreyi canlı olarak takip etmek üzere https://www.epresspack.net/novo-nordisk-eco-ico-2020/coming-soon/ sitemize davet etmekten memnuniyet duyarız.

Naneli Diyet Akdeniz Salatası tarifi

Previous article

Patlıcan Musakka

Next article

You may also like

More in Obezite